Zvolte jazyk

PŘEPISOVÁNÍ TEXTU – PŘEPIS TEXTŮ

Tuto doplňkovou službu poskytujeme zejména tehdy, pokud přepsání textů/údajů vyžaduje znalost cizího jazyka (bez níž by např. nebylo možné jednotlivé údaje přiřadit).
ilustracia1.png

Poskytování doplňkových služeb nám umožňuje nabízet našim klientům kompletní překladatelský a tlumočnický servis, který přináší nejen personální, ale i časovou úsporu. Všechny doprovodné služby provádíme profesionálně, což zaručuje hladký průběh bez nečekaných překvapení.

Ušetřete si starosti a čas: podívejte se na naši nabídku a svěřte zajištění doplňkových služeb do našich rukou. Jsme přesvědčeni, že budete spokojeni.

Nejčastěji jde o přepis textů z needitovatelné do editovatelné podoby za účelem překladu nebo dalšího grafického či jiného zpracování. 

Přepis textů a jejich překlad do Wordu (např. z needitovatelných obrázků) může být cenově výhodnější alternativou ke grafické úpravě hlavně pro klienty, kteří netrvají na grafické úpravě do tisku, a k obrázkům jim stačí legenda. 

Přepisování textu je však často zapotřebí i za účelem pozdějšího profesionálního grafického zpracování. Využívají ho zejména klienti, kteří mají vlastního grafika, který pro překlad dodá podklady pouze v needitovatelné podobě a po překladu si texty nahodí ve svém grafickém programu sám. V praxi to znamená, že texty v needitovatelných plochách přepíšeme/překonvertujeme do Wordu a k nim pak přehledně přiřadíme přeložené pasáže tak, aby i grafik, který daný jazyk neovládá, mohl přeložené texty jednoduše přiřadit, když je bude kopírovat do příslušných míst v grafickém formátu. 

Pokud nemáte vlastního grafika, zašlete nám grafické podklady a překlad připravíme pomocí našich softwarů přímo do tisku, aniž byste museli platit za přepisování údajů. 

Údaje přepisujeme i v případě, že v textu je výrazné opakování a nachází se tam několik vět, které mají stejný překlad, takže už nemusíte platit plnou částku za překlad u každé věty, ale obdržíte slevu za opakování. 

Cena za přepisování textů se odvíjí od charakteru požadavku. Přepisovací práce, které jsou doplňkovou službou k jiné službě a nezaberou časově více než 30 minut, provádíme grátis.
cta-logo

Jak objednat korekturu

Aby korekturou bylo dosaženo co nejlepšího výsledku, velmi nám pomůže, pokud nám poskytnete následující informace:

  • zda jde o korekturu původního (autorského) textu nebo překladu;
  • z jakého jazyka a podle jakého originálu se text překládal;
  • kdo text překládal, případně jakou měl na překlad způsobilost;
  • zda máte k dispozici referenční dokumenty (tzn. paralelní texty podobného charakteru, které slouží jako vzor pro čerpání terminologie);
  • jaký druh korektury vyžadujete (jednotlivé druhy si můžete prohlédnout zde);
  • jakému čtenáři bude text po korektuře určen (zahraniční vedení společnosti, native speaker (rodilý mluvčí), Brit/Američan, Němec/Rakušan atd.).
Po přijetí vašeho požadavku vám vypracujeme cenovou nabídku, zašleme vám ji na e-mail a pokud vám bude vyhovovat a potvrdíte ji, považujeme to za závaznou objednávku a na korektuře začínáme pracovat.

Další informace, které potřebujeme k vypracování cenové nabídky:

  • požadovaný termín vyhotovení;
  • kontakt na vás, pro případné doplňující otázky (hlavně tel. číslo) a také
kompletní fakturační údaje (u fyz. osob stačí celá adresa trvalého bydliště).

Časté otázky

Jaké typy korektur nabízíte?

Popisy jednotlivých druhů korektur uvádíme v sekci korektury.

cta-logo

Naší vizitkou jsou stovky spokojených klientů, kteří se k nám rádi vracejí.

My je za to odměňujeme štědrými věrnostními slevami.

Fakturační údaje

TOP PREKLADY, s.r.o.
Pražská 35
811 04 Bratislava

IČO: 35972351
DIČ: 2022116459
IČ DPH: SK2022116459
OR OS Bratislava I,
Odd. Sro, vl.č.:38908/B

Newsletter

Pošlete nám svůj e-mail a my Vás budeme informovat o novinkách, slevách a akcích.